Dlaczego warto inwestować w reklamę na witrynie?
Każdy z nas doskonale zna hasło: „Reklama dźwignią handlu”. Słyszeliśmy je tysiące razy i wydaje nam się, że reklama dla obecnego, świadomego konsumenta nie jest już tak skuteczna. No właśnie – wydaje nam się. Hasło jest wciąż aktualne – nawet jeśli usilnie staramy się tę prawdę wyprzeć. Slogany reklamowe, uśmiechnięci ludzie na ekranach naszych telewizorów czy hiper atrakcyjne oferty, o których słyszymy jadąc samochodem do pracy. Dużo chętniej wybieramy to, o czym już gdzieś kiedyś słyszeliśmy i co pozytywnie nam się kojarzy. Tak samo działa reklama na witrynie. Poznaj wszystkie korzyści płynące z oklejania witryn!
1. Dajesz się zauważyć klientom dzięki reklamie na witrynie
Komunikaty reklamowe, które widzimy na witrynach, charakteryzują się minimalną ilością treści przy dominującej części przekazu wizualnego. Jako istoty ludzkie jesteśmy raczej wzrokowcami i najwięcej informacji odbieramy właśnie przez zmysł wzroku. Mówi się nawet, że „jemy oczami”, tzn. dużo skuteczniej pobudza nasz apetyt danie, które pięknie prezentuje się na talerzu. Idąc tym tropem, odpowiednie operowanie kolorami, chwytliwymi sloganami, ładnymi obrazkami czy symbolami w reklamie, pomaga o wiele szybciej utrwalić przekaz w świadomości odbiorcy, niż użycie obszernego tekstu. Czasami wystarczy sekunda, aby przykuć czyjąś uwagę – również podprogowo. Dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że decyzja zakupowa, jaką podjęliśmy, nie była świadomym działaniem, a wynikiem komunikatów reklamowych, które spotkaliśmy po drodze do sklepu. Analogicznie – chętnie odwiedzimy punkt handlowy czy usługowy, którego witryna zachęca nas do wejścia, czyli po prostu dobrze wygląda. Dobry projekt graficzny skutecznie przyciągnie wzrok klientów w stronę Twojej placówki.

2. Efektywnie komunikujesz się z klientami
Folia reklamowa naklejona na witrynie jest nośnikiem niezbędnych informacji o firmie. Umieszczamy je zarówno na witrynach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Widzimy na witrynie nie tylko nazwę, slogan i produkty, ale również godziny otwarcia, informacje dotyczące obsługi osób z niepełnosprawnościami (np. możliwość wejścia z psem asystującym), opcje płatnicze, bieżące promocje, oferty i wiele innych, w zależności od charakteru działalności. W dobie pandemii Covid-19 bardzo ważne jest przypominanie o obowiązku zasłaniania nosa i ust czy dezynfekcji rąk oraz informowanie o dopuszczalnej ilości osób, które mogą przebywać w pomieszczeniu.

3. Pozostajesz w świadomości potencjalnych nabywców
Tak naprawdę, wszystkie działania marketingowe mają na celu przyciągnąć jak największą liczbę potencjalnych klientów do placówki i zachęcić do zakupu. Reklama na witrynie ma więc istotną funkcję wspierającą sprzedaż. Rzetelna, konkretna informacja, zaserwowana w przyjemny wizualnie sposób daje najlepsze rezultaty. Reklama w formie wyklejki na szybie ma tę ogromną zaletę, że trafia do nieograniczonej liczby odbiorców dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Stale przyciąga nowych nabywców i tym samym zwiększa sprzedaż. Ten rodzaj reklamy pomaga skutecznie dotrzeć do osób, które na co dzień nie oglądają telewizji i nie przeglądają prasy, ale za to przechadzają się niemal każdego dnia wyznaczoną trasą, która akurat przebiega obok Ciebie. Klient nie musi odwiedzić Twojego punktu z marszu od razu po zauważaniu witryny – nie to jest głównym celem tego rodzaju reklamy. Chodzi o to, żeby zapadła mu w świadomości i kiedy będzie potrzebował konkretnych produktów czy usług, Twoja placówka będzie pierwszym miejscem, o którym pomyśli, że powinien się tam udać.

4. Dostosujesz przekaz reklamowy do bieżących potrzeb marketingowych
Niezaprzeczalnym plusem reklamy w formie folii na witrynie jest, to że w łatwy i sposób możesz zmienić czy odświeżyć wygląd zewnętrzny placówki, dostosowując go np. do nowej identyfikacji wizualnej, aktualnej oferty, pory roku lub zbliżających się świąt. Dzięki temu wzmocnisz wizerunek swojej marki i wyróżnisz się na tle konkurencji. Wszystko jest uzależnione od bieżących potrzeb marketingowych.
5. Witryna Twojej placówki będzie widoczna dla klientów i estetyczna przez długi czas
Oklejenie witryny jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie masz w planach zbyt częstej wymiany reklamy. Folia wysokiej jakości (w zależności od rodzaju) zapewnia nawet kilkuletnią trwałość. Możesz więc zdecydować się na jedną, profesjonalnie wykonaną reklamę, która będzie skutecznie przyciągać klientów przez długi czas. Podsumowując, oklejenie witryny przybliża Cię do klientów. Dzięki dobrej wizualnie i estetycznie zamontowanej reklamie zwiększasz rozpoznawalność swojej marki czy punktu handlowego, zachęcasz ich do odwiedzenia placówki, a tym samym podnosisz swoje zyski. Zadbaj o każdą powierzchnię reklamową, jaką dysponujesz Wyklejka nie musi dotyczyć wyłącznie witryn. Chwytliwy przekaz reklamowy możesz umieścić na dowolnym nośniku, z którym Twoi klienci mają kontakt. Mogą to być meble, wyposażenie sklepu (jak np. lodówki), materiały POS czy samochody. Wyjątkowy projekt reklamy umieszczony na Twoim pomoże szerzyć przekaz. Przemierzając miasto obrandowanym samochodem, zwiększysz liczbę potencjalnych klientów. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia w oklejaniu witryn Wyklejacze.pl działają na rynku reklamy już od ponad 10 lat. Mamy własną strukturę terenową, co pozwala nam koordynować i realizować zlecenia jednocześnie w wielu miejscach w Polsce. Dzięki temu gwarantujemy konkurencyjny czas i koszt wykonawczy. Nasz zespół grafików zaprojektuje Twoją reklamę i dostosuje projekt do wymiarów witryny. Współpraca z drukarniami pozwala nam na outsourcing produkcji materiałów reklamowych. Mamy wszystkie zasoby, dzięki którym zaoszczędzimy Twój czas i zadbamy o skuteczną reklamę Twojej firmy.